A mund të bleni ReCardio në një farmaci shqiptare. Teste produkti, eksperiencë e dorës së parë, vlerësime dhe opinione.

By | 06/20/2018

ReCardio është krijuar për të zëvendësuar medikamente të shumta që luftojnë me dështimin kronik të zemrës, parandalimin e infarktit të miokardit dhe sëmundjeve të tjera kardiovaskulare. Mbi 80 mijë konsumatorë në Shqipëri dhe vende të tjera kanë testuar dhe kanë ndjerë përfitimet e këtij produkti.

Nëse doni të përmirësoni cilësinë e jetës tuaj, ndihmoni në përmirësimin e funksionit të zemrës dhe shijoni jetën tuaj – kushtojini vëmendje këtyre kapsulave. Është zhvilluar dhe patentuar në San Francisko, CA, SHBA. Kohët e fundit ajo është shfaqur në tregun aziatik dhe evropian.

Veprimi i kapsulave bazohet në formulën e patentuar që përmban ekstrakte të testuara të kohës, vitamina dhe minerale të zgjeruara nga proteinat unike dhe aminoacidet e sintetizuara nga bimët. Ajo promovon dukshëm performancën e zemrës dhe parandalon shumë sëmundje kardiovaskulare.

Si funksionon ai? Efektet më të zakonshme dhe garancitë e ReCardio

ReCardio rekomandohet si terapi mbështetëse për njerëzit, të cilët vuajnë nga:

 • Presioni i lartë i gjakut;
 • sëmundjet kronike kardiovaskulare;
 • Tendenca e koagulimit të gjakut;
 • sulme të zemrës në të kaluarën;
 • predispozita gjenetike ose rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare në zhvillim;
 • dhimbje të papritura në gjoks për arsye të panjohura;
 • parandalimin e të gjitha sëmundjeve dhe gjendjes shëndetësore të përmendur më lart.

Efekti i këtij produkti është akumulues – nuk duket brenda natës, por është i dukshëm pas trajtimit. Prandaj, mos e ndërpritni kurrë përdorimin ose mos humbisni një dozë ditore, përndryshe efekti mund të mos jetë siç pritet. Udhëzime të hollësishme se si të merrni kapsulat ReCardio mund të gjenden në paketim dhe janë të specifikuara më poshtë në këtë artikull.

Sipas studimeve klinike dhe testeve laboratorike, produkti tregon efektivitet tek mbi 87% të konsumatorëve. Ata vërejnë zvogëlimin e presionit të gjakut, përmirësimin e performancës së zemrës, gjumin më të mirë dhe pa dhimbje natën.

Le të shqyrtojmë veprimin, përbërësit dhe përfitimet e ReCardio në detaje.

Si funksionon ai? Efektet më të zakonshme dhe garancitë e ReCardio

Sipas hulumtimit 4-vjeçar të kryer nga Shoqata Evropiane e Kardiologjisë (ESC) së bashku me shqyrtimet dhe opinionet e shumta të konsumatorëve, produkti është i fuqishëm tek:

 • Minimizimi i simptomave të hipertensionit dhe parandalimi i sëmundjeve kronike të zemrës – deri në 81%;
 • Sjellë lehtësim në rast të dhimbjes dhe shqetësimit të shkaktuar nga hipertensioni – deri në 84%;
 • Ndihmon në rivendosjen e elasticitetit të enëve – deri në 76%;
 • Të ndihmojë mekanizmin e vetë-shërimit të trupit – deri në 95%.

Hulumtimi përfshiu monitorimin e mbi 300 pacientëve. 90% e tyre vunë re përmirësime të ndjeshme të gjendjes së tyre pas tre javësh të përdorimit të produktit.

ReCardio përbëhet nga substanca natyrale, ekstrakte dhe përmban element me përqendrim të lartë, prandaj nuk paraqet rreziqe apo efekte të rënda anësore ndaj klientëve. Ju mund të gjeni informacion në Wikipedia për sigurinë e tyre dhe potencën e lartë. Më shumë për efektet anësore të produktit mund të lexoni më poshtë në këtë artikull. Kapsulat janë në dispozicion për shitje në Shqipëri dhe vende të tjera pa recetë, pasi ato nuk janë të regjistruara as si medikament, as si shtesë. Kjo është arsyeja pse ju nuk do të jeni në gjendje të blini ReCardion në Amazon ose në barnatore.

Rritja e numrit të falsifikimeve të shitura në internet i bën shitësit zyrtarë të paralajmërojnë konsumatorët për të porositur vetëm nga faqja zyrtare.

Përvojë e suksesshme e përdoruesit: Dëshmi të mjekëve dhe pacientëve rreth ReCardio

Ne kemi studiuar mbi njëqind komente dhe vlerësime nga profesionistët dhe klientët e kujdesit shëndetësor dhe kemi marrë ato më të dobishme:

Santiago Fernandez – MD në Qendrën Amerikane të Kardiologjisë

Sipas statistikave të fundit dhe përvojës sime, numri i pacientëve me sëmundje kronike dhe akute kardiovaskulare  është në rritje të shpejtë në krahasim me rezultatet e fituara rreth 20 vjet më parë. Kjo do të thotë që ne duhet të parandalojmë sëmundjet e tilla në mënyrën sa më efektive që mundemi. Unë sugjeroj përdorimin e ReCardio për veprimin e saj të sigurt, të fuqishëm dhe afatgjatë në parandalimin dhe trajtimin simptomatik të sëmundjeve të zemrës dhe enëve dhe kushteve të rrezikshme. Ky është një ilaç shumë efektiv që mund të kombinohet në mënyrë të sigurt me pjesën më të madhe të medikamenteve që doktori juaj përshkruan.

Diana Hawk, 65 vjeç

Unë u frymëzova aq shumë nga leximi i komenteve të forumit dhe komente rreth ReCardio, sa që vendosa ta porosisja menjëherë. Kam marrë produktin me udhëzime të hollësishme se si të marrësh kapsula për rezultatet më të mira. Kam presionin e lartë të gjakut për më shumë se 12 vjet dhe asnjë terapi natyrore nuk më ka ndihmuar. Megjithatë, kursi i trajtimit 21-ditor me ReCardio më ndihmoi të ulja presionin e gjakut në pothuajse normale. Mund të fle gjumë gjatë natës dhe të qëndroj aktive pavarësisht nga kushtet e motit. Unë e rekomandoj atë! E vetmja gjë: kurrë mos e porosisni atë nga rishitësit e palëve të treta, blijeni nga faqja zyrtare vetëm për të shmangur falsifikimet.

Thomas Kaiser, 72 vjeç

Hipertensioni është problemi im i vazhdueshëm që nga vitet ’50. Kam vënë pak peshë, dhe kjo e ka bërë situatën edhe më keq. Nga hipertensioni i fazës 1 unë gradualisht kalova në fazën 2.

Së bashku me terapinë mjekësore, mjeku im rekomandoi ReCardio, sepse mbështet në mënyrë të përkryer terapinë kardiovaskulare dhe përmirëson gjendjen e muskujve dhe enëve të zemrës.

Pas një kursi kam vizituar përsëri mjekun tim për ekzaminim shtesë. Gjendja ime u përmirësua shumë – kjo është ajo që ndjeva dhe cfarë analizat mjekësore treguan! Tani mund ta ndaj me përvojën time me këtë produkt me miqtë dhe familjen time. Mjeku im tha se është e përkryer edhe për parandalimin. E bleva për gruan dhe vëllain, ata sapo kanë filluar kursin.

Komentet negative dhe komente rreth ReCardio: në cilat raste mund të mos funksionojë?

Komentet negative dhe komente rreth ReCardio: në cilat raste mund të mos funksionojë?

Përshtypjet pozitive të klientëve mund të gjenden në faqet e internetit, forumet dhe mesazhet personale, por disa konsumatorë shprehin qëndrimin e tyre negativ ndaj ReCardio. Ata mund të kenë probleme me përdorimin e saj ose nuk kanë arritur rezultatet e dëshiruara. Le të zbulojmë se çfarë mund të shkojë keq kur merr këto kapsula. Kemi pyetur një kardiolog për të komentuar këtë çështje:

“Përbërësit bazë të kapsulave janë efektive dhe të sigurta për shumicën e njerëzve të gjinive dhe moshave të ndryshme. Testet laboratorike tregojnë rezultate mbresëlënëse në terapinë mbështetëse dhe parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Supozoj, mund të ketë 3 arsye kryesore, pse komentet negative shfaqen në internet:

 1. Konsumatorët kanë shpresa joreale rreth ReCardio dhe veprimit të saj. Do të ishte gabim të besonim se ky produkt mund të shërojë tërësisht një sëmundje të rëndë dhe kronike të zemrës. Ajo ndihmon në përmirësimin e kushteve të indeve dhe enëve, zvogëlon tensionin e gjakut për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni, nxisin shërimin post-kirurgjikal dhe parandalojnë formimin e sëmundjeve kronike të zemrës. A nuk është e mjaftueshme për një produkt të tillë? Unë besoj se është eficient.
 2. Klienti ka keqpërdorur produktin: ka anashkaluar rregullisht dozën ose ndërprerë kursin. Ajo çon në rezultate të pamjaftueshme në trajtim dhe parandalim.
 3. Në vend të kësaj, klientët original kanë blerë kapsula të rreme nga faqet e internetit të palëve të treta. Medikamentetet e falsifikuar zakonisht janë placebo (psikologjike), dhe ky rast nuk bën përjashtim “.

Për shkak të rritjes së numrit të ankesave nga konsumatorët, ne kujtojmë që produkti nuk është në dispozicion në farmaci ose në Amazon. Blej vetëm nga shitësit e ligjshëm.

Si të merrni kapsulat  ReCardio për efekt të madh?

Nëse bleni produktin origjinal, duhet të ketë një udhëzim të detajuar mbi paketim. Në rast se nuk e keni blerë atë ende, ne vendosim udhëzimet këtu cfarë do rasti:

 1. Merrni një kapsulë ReCardio me një gotë ujë.
 2. Koha më e mirë për ta bërë këtë është pas mëngjesit ose drekës.

Asnjëherë mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e kombinoni produktin me alkool. Ushqimi i shëndetshëm dhe stili i jetesës aktive do të mbështesin rezultatet.

Kapsulat  ReCardio dhe përbërësit e tyre aktive, efikasiteti dhe siguria

Lista e plotë e përbërësve me doza dhe përmasa të sakta mbrohen sipas ligjit për patentat. Formula përfshin komponentë organike të testuara laboratorikisht që janë efektive dhe hipoallergjike. Informacioni mbi të mund të gjendet në faqet e internetit mjekësore dhe në Wikipedia.

Kapsulat përmbajnë përbërësit e mëposhtëm:

 • Ekstrakt me ngjyrë të kuqe dhe ari;
 • Ekstrakt xhinko biloba (Ginkgo Biloba);
 • Ekstrakt Murriz (Haëthorn);
 • Vitamina B1, B2 dhe B6;
 • Ekstrakt i hithrave;
 • L-lizin amino acid;
 • Ekstrakt i shelgut të bardhë;
 • Ekstrakt me larsh.

Kundërindikimet dhe efektet anësore të kapsulave ReCardio

Testet e shumta klinike të kryera në Shqipëri dhe vende të tjera dëshmojnë se produkti nuk ka efekte anësore serioze, përveç simptomave alergjike ndaj ndonjë prej përbërësve të tij (ndodh vetëm në 0,5% të rasteve). Simptomat e alergjisë mund të përfshijnë skuqje të kuqe, kongjestion hundor, teshtimë dhe kollitje. Në këtë rast ndërpritni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj.

Produkti ka disa kundërindikacione për të ditur rreth:

 • Shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji;
 • Përdorimit për njerëzit nën 18 vjeç;
 • Kombinimi me barnave dhe shtesave bimore.

Pengesa e vetme e produktit që kemi gjetur është madhësia e kapsulës. Disa njerëz e kanë të vështirë ta gëlltisin, por pranojnë se kanë të njëjtën vështirësi me tableta dhe kapsula të tjera. Kjo është individuale dhe nuk ka të bëjë fare me cilësinë e produktit.

Ku të blini ReCardio-n origjinal? Faqja zyrtare

Ku të blini ReCardio-n origjinal? Faqja zyrtare

Në Shqipëri dhe vende të tjera, mund të blini ReCardio origjinale vetëm nga faqja e internetit e shitësve ligjorë. Rishites të tjerë dhe tregje të palëve të treta (përfshirë Amazon) zakonisht vendosin çmime më të larta ose mund të shesin produkte të falsifikuara. Ndonjëherë edhe pa e ditur atë. Bëni porosinë tuaj në

faqen zyrtare të internetit.

Si te blejmë?

 • Plotësoni formularin në faqen e internetit: specifikoni emrin dhe numrin tuaj të telefonit. E rëndësishme: sistemi nuk kërkon kurrë para-pagesa.
 • Prisni që specialistët e kompanisë të lidhen me ju dhe të sigurojnë një konsultim falas.
 • Dërgoni porosinë.

Merrni paketën tuaj dhe paguani për të.

1*2*3*4*5* (31 votes, average: 4.81 out of 5)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *